ولايت فقيه... تنها شکل حکومت دينی...

سلام...

گقتيم که انبيای الهی و ائمه مستقيما با اذن خدا بر مردم ولايت دارند و در زمان غيبت نايبان امام زمان با شرايطی خاص و به طور غير مستقيم از سوی خداوند برای ولايت برگزيده می شوند...

چرا نظريه ولايت فقيه تنها شکل حکومت دينی تلقی می شود؟

۱- نظريه ولايت فقيه: در زمانی که امام معصوم حاکميت ندارد فقهايی که با شرايطی خاص از طرف معصومين به حاکميت نصب شده اند عهده دار اداره جامعه بر اساس اسلام می شوند.

۲- وظايف حکومت: تامين نيازهای شهروندان... برقراری امنيت... رابطه با ساير کشورها...

۳- هر حکومتی اولا بايد راه رسيدن به اين اهداف را بداند و ثانيا مورد اعتماد مردم باشد.

۴- حکومت دينی بايد در کنار اهداف مذکور هدف آماده کردن زمينه رشد و ترقی معنوی شهروندان را در نظر داشته باشد که اين هدف اولويت اول را در نظام اسلامی دارد.

۵- حال با توجه به تمايز حکومت دينی از حکومتهای ديگر چه کسی بايد رهبری اين حکومت را که برآورنده اهداف فوق است بر عهده بگيرد؟

منتظر ادامه اين مطلب باشيد...

يا حق!!

/ 51 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امین

سلام الان که اینو مینویسم ماه خودشو به شدت گرفته به هیچکس هم محل نمیذاره حالا بیا درستش کن بی وفایی تا به این حد به قول شاعر بی وفایی بی وفایی دل من از غصه داغون شده!!!!!!!!!!!!!!!!!

امین

میلاد رسول اکرم هم مبارک

امین

به جان خودم اين کار پرشین بلاگ خیلی زشته الان ساعت01:25 بامداده اوج ماه گرفتگی چرا ساعتو دو و خورده ای میزنه ؟؟؟!!!!! مگه آزار داره

javad

۱. آقای خامنه ای در چه زمانی ، توسط چه کسی و چگونه به مقام نيابت آقا امام زمان (عج) نايل شدند؟ ۲. ايشان توسط چه کسی و چگونه به مقام ولی امر کل مسلمين جهان نايل شدند؟ اگه جوابی برای سئوالهای فوق داريد سری به وبلاگ من بزنيد.

مارکوپلو

اللهم احفظ قاعدنا الامام الخامنه ای بحق القرآن در راهتان ثابت قدم باشيد - التماس دعا راستی بهتون لينک دادم - خدای عباس نگهدارتون

مهران

با سلام خدمت كسي كه اين وبلاگ را درست كرديد. كاش مي شد آقا اين شعر منو كه تازه باسش سرودم بخونه!به خدا خيلي جالبه! بي وفايـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي بي وفا يـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي دل من ، دل من ، دل من از غصه داغون شدهِ َ ِ َ ِ َ ِ

مهران

هههههههههههههههههههههه

saeed mehraban

بحث جالبی را طرح کرده اید خوبست کمی علمی تر وعینی تر بحث را ادامه دهید واقعیات را قبول کنید ولی دنبال حقیقت باشید

karim

السلام عليک يا مجيد بابا تحويل بيگير با آقا حال ميکنی درسته که کارت خيلی بيسه ولی ما هم دل داريم اين هم برای آقا ((اقا جون ميدونم خيلی آلوده و پست شدم ولی اگه تو بخوای ميتونی منم خوب کنی... کاش هرگز به خود اجازه نمی دادم که حتی به جمال تو بنگرم چه برسد به اينکه بخواهم با تو سخن بگويم و از ظلمتها و تيرگی های خودم در پيش تو شکوه آورم به اميد روز که بيايی و به ما آبروی نگريستن به صورت حسين فاطمه(سلام الله عليها)راعطا کنی))

حسین

بابا ! دمت گرم. یا علی