ذوب در ولايت...

سلام...

رهبر معظم انقلاب اسلامي، با انتقاد از طرح مسأله ذوب شدن در ولايت خاطرنشان كردند: ذوب در ولايت اصولا معني ندارد، چرا كه رهبري هم بايد در اسلام ذوب شود تا احترام داشته باشد؛ بنابراين همه بايد در اسلام و اهدافي كه اسلام براي سعادت ملت ترسيم كرده است و در واقع در ملت ذوب شويم. - ايسنا

بنده خدايی به زيبايی اين جملات را تحليل كرده است. گفتم بد نيست شما هم بخوانيد:

۱- اصل اين جمله از آيت‌الله صدر است كه اين جمله را زماني با توجه به موقعيت امام و ولايت فقيه و پيروزي انقلاب اسلامي عنوان كرد و بيان كرد كه همه در ولايت فقيه ذوب شوند، چرا كه امام در اسلام ذوب شده است.

۲- ولي فقيه به ويژه در مقام ولايت موقعيت جايگزين ائمه است. در روزهاي اخير برخي مي‌خواستند از اين كلمه كه بايد در ولايت ذوب شد؛ سوءاستفاده كنند. در واقع هدف آنها اين بود كه فكر، انديشه و همه‌چيز را در ولايت خلاصه كنند. مقام معظم رهبري نيز اين مساله را رد كردند تا از اين كلمه سوء استفاده نشود.

۳- اين مساله به هيچ‌كس ضرر نمي‌رساند، بلكه بيان يك واقعيت است. در واقع ولايت فقيه به عنوان پرچمدار و مدافع اسلام و فاني شده در اسلام است و ما نيز او را به همين دليل مي‌پذيريم. اگر رهبر تمام هستي، سرمايه‌ي علمي و اجتماعي و آبروي خود را براي اسلام قرار دهد، ما نيز پيرو وي خواهيم بود.


۴- بعضا شاهد افراط و تفريط در اين مساله هستيم در حاليكه حد ميانه و اعتدال حتي در باب ولايت ائمه نيز وجود داشته است. گاهي مساله ولايت فقيه را به گونه‌اي عنوان مي‌كنند كه وي آمده اراده و خواست ملت و دولت را زير پا بگذارد و هرچه بگويد درست است كه اين نوعي افراط بوده و تفريط نيز آن است كه ما نقش ولايت فقيه را حذف و ناديده بگيريم.در حالي‌كه اعتدال در هر كاري مؤثر است. ولي امر با اختيارات حقوقي و قانوني كه دارد به عنوان بالاترين مرجع در نظام داراي حد و حدودي است.
افراط و تفريط همه‌جا نادرست است. عالم بر اعتدال بنا شده، بنابراين بقاي نظام نيز بر پايه‌ي اعتدال خواهد بود و اعتدال ولي فقيه رعايت همان حدود قانوني است كه قانون معين كرده است.


التماس دعا... يا حق!!

/ 76 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امین بورقانی

با سلام بر شما دوست عزیز ایام شهادت مادر سادات را بر شما تسلیت عرض میکنم التماس دعا

hamid a

اللهم عجل لوليك الفرج و حفظ قائدنا الخامنه اي

حاج محسن

با سلام و با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا س:::: بيا بنشين علي جان روبه رويم ::: که باشد با تو امشب گفتگويم::: بنه مولي به دامانت ســــر::: من ::: که اين باشد علي جان آرزويم ::التماس دعا یا حق

انقلاب دختران

آفرين بر زنان و دختران جسور و مبارز ايران زمين که بعد از ۲۵ سال بمباران فرهنگي و سرکوب اجتماعي هرگز زير بار قوانين خفت بار رژيم حاکم بر ايران نرفتند و با زير پا گذاشتن حجاب شرعي مورد نظر رژيم در كوچه و خيابان تمام آرمانهاي پوسيده مشتي دستاربند رواني را نقش بر آب كردند.

امید

سلام . ببخشيد يه مدت نبودم ايشالا جبران ميکنم . راستی به روز هم شديم يه سر بزنين خوشحال ميشيم . یا علی... متنتون هم که مثل هميشه با وقار بود

mehdi

خدا بهت عقل بده بدبخت

سائنا

ببینم یعنی از شما امت حزب الله هیچ کس پیدا نشد که حاضر به مناظره با من بشه؟ اینقدر افکار و رفتار شما پوسیده است که میترسید مناظره کنید و از آنها دفاع کنید؟ آیا فقط بلدید از ارزشهای بی ارزش خود! با تیغ موکت بری و گونی سوسک و چماق و پنجه بکس دفاع کنید؟ تف به عقیده ای که دفاع از آن به جای لغت با لقد!!! امکان پذیر باشد. هنوز منتظر شما امت حزب الله هستم که با من مناظره کنید... یا اینکه تمام منطق شما فقط با چماق و گونی سوسک ممکن است؟ آی دی یاهوی من saena_g است. میتوانید هر تعداد کمکی هم با خود بیاورید... من با شما تنها مناظره میکنم چرا که عقاید من و افکاری که من از آن دفاع میکنم اینقدر محکم و قابل قبول هستند که نه به چماق احتیاجی دارم و نه به لقد!!! لغت کافی است... منتظرتان هستم امت حزب الله...

ازادي

به ياري اهوراي ايران ريشه جهل را از ايران زمين ميکنيم

سهیل

درود بر شما! لینک این مطلب را گذاشتم در وبلاگم خواستی سر بزن...

سهیل

درود بر شما! لینک این مطلب را گذاشتم در وبلاگم خواستی سر بزن...