کدام انتخابات انقلاب را بیمه کرد؟

 دیدم بعضی از دوستان و بزرگان در تحلیل پیروزی آقای روحانی گفته اند خدا قلوب مردم را به سمت ایشان هدایت کرد. در مخالفت با این تحلیل دلایلی دارم که مفصل می گویم، اما در این که انتخاب ایشان برکات و فایده هایی دارد شکی نیست...

از ابتدای انقلاب و در نظام مقدس جمهوری اسلامی، یازده انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده است که 7 مورد از آنها در زمان رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله) بوده است. با احتساب سال 84 که در دو دوره برگزار شد، تا کنون در 8 نوبت و پس از هر انتخابات، حضرت ایشان 8 پیام صادر کرده اند که متن همه این پیامها را می توانید در اینجا ببینید.

یکی از نکات جالبی که از بررسی و مقایسه این پیامها به دست می آید، این است که ایشان تنها در 2 انتخابات به این نکته تصریح کرده اند که این انتخابات انقلاب را بیمه کرد. حال نکته جالب تر این است که دقیقاً این 2 نوبت، همان دو دوره ای بود که نتیجه انتخابات باب میل اقشار به اصطلاح «انقلابی» و «حزب اللهی» نبوده و اکثریت آنان فکر می کرده اند که بعد از این نتیجه در انتخابات، اسلام و انقلاب از دست رفته است! درست است! بعد از انتخابات دوم خرداد 76 و انتخابات اخیر، یعنی 24 خرداد 92 :

آگاهى و هوشیارى سیاسى شما یک بار دیگر به کمک خداوند، درست در لحظه‌ى مقتضى، کار خود را کرد و از ایران اسلامى چهره‌یى با نشاط، مصمم، و سرشار از ایمان و آگاهى به دنیا نشان داد و بحمداللَّه کشور را در برابر توطئه‌ى دشمنان و وسوسه‌ى بدخواهان تا مدتها بیمه کرد. (1376/3/3)

ایرانیِ مومن و غیور در انتخابات دیروز، ظرفیت عظیم خود را در مواجهه‌ی متین و خردمندانه با جنگ روانی بازیگران سلطه و استکبار، با زیبایی و چیره‌دستی هرچه تمام‌تر به تصویر کشید و کشور خود و منافع ملی خود و آینده پُرتلاش و امیدوارانه خود را بیمه کرد.(1392/3/25)

دقت در این نکات مهم، تفاوتهای ظریفی را که در مبنای تحلیل قاطبه نیروهای انقلابی کشور با رهبری فرزانه و حکیم انقلاب وجود دارد، بیش از پیش روشن می کند. یعنی در نظر ایشان، شرکت حداکثری در انتخابات و افزایش اعتماد مردم به نظام - در اثر انتخاب گزینه ای که به ظاهر گزینه نظام نیست - است که انقلاب را بیمه می کند.

خصوصاً در دوره اخیر و پس از تبلیغات سنگینی که پس از انتخابات ریاست جمهوری 88 و جریان فتنه، در خصوص انتخابات مهندسی شده در ایران و تأثیر نداشتن رأی مردم در نتیجه انتخابات صورت گرفته بود، انتخاب فردی که گزینه منتقدان نظام بود، بار دیگر اعتماد را به قاطبه مردم ایران - و حتی معترضان به انتخابات 88 - برگرداند و حقیقتاً انقلاب را بیمه کرد.

یا حق!!

/ 1 نظر / 37 بازدید
مینا

سلام وبلاگ زیبای دارید باافتخار لینک کردم دوست داشتید شماهم لینک کنید. http://bahar-payedari.blogfa.com/