...اما تو چيز ديگری!

سلام...

ديروز خبر غير منتظره ای مخابره شد:

سفر غير منتظره مقام معظم رهبري به شهر زلزله‌زده‌ي بم و حضور ايشان در جمع مردم مصيب‌زده اين بار از ويژگي خاصي برخوردار بود.

به گزارش عكاس ايسنا در اين سفر رهبري انقلاب طي ساعاتي به صورت ناشناس از اردوگاهها و محلهاي اسكان زلزله‌زدگان بازديد كردند و از نزديك شرايط خدمت رساني به مردم و مشكلات و خواسته‌هاي آنها را مورد بررسي قرار دادند.

كرمي از روزنامه جوان نيز دراين باره به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،گفت:« رهبري صبح زود كه وارد فرودگاه شهر بم شدند، در حالي كه تنها مسوول مطلع از حضور ايشان، يعني فرماندار بم، ايشان و تعداد اندك همراهانشان را همراهي مي‌كرد، با دو تويوتا وانت راهي خيابانها و محله‌هاي ويران شده‌ي بم شدند.»

وي افزود:« مقام معظم رهبري براي ارتباط بهتر با مردم ، به جاي لباس هميشگي با يك پالتو و كلاه كرم‌رنگ و درحالي كه بر روي صندلي جلوي تويوتا نشسته بودند به ميان زلزله‌زدگان بم رفتند.»

اين شاهد عيني ادامه داد :« در خيلي از نقاط شهر نيروهاي امنيتي و انتظامي جلوي حركت وانت‌ها را مي‌گرفتند و فرماندار بم مجبور مي‌شد با گفتن «شفيعي هستم» راه را باز كند.رهبري در چنين وضعيتي به ميان مردم و درون چادرها مي‌رفتند و ضمن مجالست با آسيب‌ديدگان و گفت‌وشنود با آنها از نحوه خدمت رساني به زلزله‌زدگان آگاه مي‌شدند.»

وي اظهار داشت:« برخي مواقع شرايط به گونه‌اي مي‌شد كه مردم با ديدن فرماندار به سوي او هجوم مي‌آوردند و طرح مشكل مي‌كردند، بدون اينكه بدانند رهبري در كنار آنها ايستاده است. اين صحنه‌اي بود كه در اكثر اردوگاهها و محلات ديده مي‌شد و از ساعت ‌٨ صبح تا ‌١٢/٥ ظهر مردم بطور غير منتظره و غافلگيرانه با رهبرشان مواجه مي‌شدند و به دردل مي‌پرداختند.»

اين تصاوير زيبا از سایت ايسنا را هم ببينيد... خالی از لطف نيست!

ديدار از محلات شهر بم

ديدار از بهشت زهرا شهر بم

ديدار با مسئولان شهر بم (نماز جماعت در چادر و...)

سخنرانی در مسجد جامع شهر بم

 

حالا فهميديد چرا تيتر مطلب امروز را گذاشتم «... اما تو چيز ديگری!» ؟؟!!

يا حق!!

/ 92 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

به طور مثال طـرح سامانـدهـى اقتصادى را طراحی کردند ولی هرگز اجرا نکردند با وجود اینکه مقام معظم رهبری بر اجرای آن تأکید کردند (تاریخ ۲/۶/۶۸ در دیدار با هیئت دولت) این طرح طرحی بود که خود دولت آنرا تهیه کرد و خودش هم اجرا نکرد ببیند نقاط ضعف و قوت آن کجاست. و حتی علت منطقی عدم اجرای آن نیز اعلام نشد. در چنین مواقعی که علنی هم تذکر داده شده آیا هیچکس پرسید دولت محترم و خدمتگزار چرا طرحی که خودتان طراحی کردید و آنهمه بر روی تبلیغات کردید خودتان اجرا نکردید، رهبری گفت ولی سایرین (اعم از گروههای مختلف روشنفکران و ...) چه ؟ آیا انجام وظیفه‌ از سوی دیگران صورت پذیرفت؟ البته این را نیز بگویم اعتقاد من این نیست که با اجرای طرح ساماندهی اقتصادی مشکلات اقتصادی کشور حل میشد. نه. منظورم این است که کاری که بر روی آن فکر شده باید به مرحله اجرا درآید سپس مشکلات آن و پیش فرضهای اشتباه مشخص شود تا در برنامه های بعدی این اشتباهات تکرار نشود ولی متءسفانه چنین کاری صورت نمی پذیرد و این مربوط به مدیران برنامه ریز و اجرایی کشور است.

علی

در خصوص تذکرات رهبری موارد متعددی می توان به عنوان شاهد مثال آورد که تا به حال چند نمونه آن را عنوان کرده‌ام. البته جایی هم که خطر انحراف جدی و یا آسیبهای بزرگ بوده ایشان وارد شده‌اند. در مورد لزوم توسعه دمکراسی به عنوان پیش شرط بلوغ سیستم کشورداری نیز باید دید منظور شما از دمکراسی چیست؟ اگر منظور از دمکراسی مشارکت مردم در سرنوشت خود و مدیریت بر سرنوشت خود است که این امر با کمی شدت و ضعف در حال اجراست و اگر منظور چیز دیگری است لذا خواهش من این است اول این واژه را تعریف کنید تا بعد به سراغ باقی بحث برویم. به امید فردای بهتر و بهترین فرداها. در ضمن تاریخ دیدار با هیئت دولت را اشتباه سال ۶۸ زده‌ام که درست آن ۷۸ است.

علی

بیتاب جان سلام متشکر از یادآوری بجای شما، واقعاً به جا ست که ما هم ضمن اینکه قصد مراقبت و اصلاح دیگران را داریم اول از خودمون شروع کنیم. چون عزیزترین فرد و ضروری ترین فرد و دم دستی ترین فرد برای اصلاح خودمون هستیم.

بیتاب

سلام...روی علامت سوال کليک کرديد؟

علی

بسمه تعالی آقا کامبیز سلام، مدتی هست که خبری نیست احتمالا ایام امتحانات ترمت هست اگر اینجوره امیدوارم در امتحاناتت موفق باشی و در غیر این صورت و در هر حال در کل زندگیت موفق باشی و مشکل خاصی پیش نیومده باشه.

کامبیز

با سلام خدمت علی آقا من که خيلی وقفه منتظر شما هستم لطفا به بخش موسی! چهل شب شد؛ تو سی شب وعده کردی... رجوع کنيد

شهریار

بابا اینقدر چرند نگو

(mohamad(vartannn

بابا سر کاری. آقا کجا بود؟کسی که................متاسفم برای ساده لوحانی مثل شما.حتما به ان حرفم می خندی ولی از ماگفتن که شما که اسلام رو یک ابزار برای سر قدرت نگهداشتن آقایان کرده اید و اسلام حقیقی رو روز به روز از بین میبرین به این هم فکر کنین که تو اون دنیا جواب خدا و پیغمبر رو چی میدین؟عزیز من سرتو از زیر برفا بیار بیرونواز حقیقت فرار نکن.سفر آقاتون هم به بم فقط به خاطر نزدیک شدن به انتخاباته .فقط تبلیغاته.ولی مردم دیگه بیدارن.دیگه خر نمی شن .اینو بفهمین

ساز

آقا جون فدات شم..می دونم سوراخت واسم تنگ شده...پس این تور کرمان کی تموم میشه؟..میگم اونها هم برای انگل دادن خیلی خوبند........( ( دکتر تو ته مو ری)

ا

خدمت اقای خامنه ای سلام با توجه به اينکه جنابعالی کمک نموديد به بچه مدرسه ايهای کرمان ولی شامل پسر۸ساله من نشد چون در مدرسه غير انتفاعی درس می خونه وتنها در يک جمله احساس خود را گفت رهبر بی معرفته!دوستش ندارم!